Nasz zbór

Kilka słów o nas

Jesteśmy lokalną społecznością ludzi wierzących, dla których jedyną i niepodważalną regułą wiary jest Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu. Choć nasz zbór jest niezależny personalnie i organizacyjnie od jakiejkolwiek ludzkiej organizacji to jednak odczuwamy szczególną duchową więź z ogólnoświatowym ruchem chrześcijańskim, znanym w Polsce pod nazwą: Świecki Ruch Misyjny „EPIFANIA”.

Jako społeczność niesekciarska uważamy za swoich braci wszystkich chrześcijan, którzy szczerze postanowili oddać swoje życie Najwyższemu Bogu a swoją nadzieję opierają na ofiarniczej śmierci Zbawiciela wszystkich ludzi – Jezusa Chrystusa.

Nabożeństwa

Na nasze nabożeństwa składają się:

  • Wykłady z Pisma Świętego
  • Zebrania świadectw i modlitw
  • Badania Pisma Świętego
  • Odpowiedzi na Biblijne pytania

Zapraszamy:

Niedziele i święta

W godzinach 11.00 – 12.00 wykłady z Pisma Świętego.

W godzinach 9.00 – 9.50 przedmiotem badania jest wykres przedstawiający Boski Plan wieków. Podstawą rozważań jest podręcznik z serii Epifanicznych Wykładów Pisma Świętego, tom 16. „Wykres Boskiego Planu” [pdf].

W godzinach 10.00 – 10.50 zastanawiamy się nad sposobem, etapami i czasem powrotu naszego Pana Jezusa Chrystusa. Podstawą rozważań jest tom 17. Wykładów Epifanicznych „Tysiąclecie” [pdf].

Środy

W godzinach 18.00 – 18.55 podstawą badania jest tom 15. Wykładów Epifanicznych „Chrystus Duch Przymierza” [pdf].

W godzinach 19.05 – 20.00 podstawą badania jest 11. tom Wykładów Epifanicznych „Exodus” [pdf].

Piątki

Spotkania odbywają się w godzinach 18.00 – 19.30. Podstawą badania jest podręcznik „Cienie przybytku” [pdf].

Literatura

LiteraturaW dniach, w których odbywają się nabożeństwa można w Domu Modlitwy nabyć Pismo Święte w różnych formatach a także literaturę dostępną w internetowym sklepie ŚRM Epifania. Posiadamy również bezpłatne materiały na tematy związane z Pismem Świętym.

Posiadamy aktualne i archiwalne numery czasopisma „Sztandar Biblijny”, które w sposób przystępny omawia aktualne wydarzenia na Świecie w świetle Pisma Świętego.

Posiadamy też duże ilości traktatów i broszur, które omawiają istotne tematy Biblijne w sposób bardziej szczegółowy.